Nejbližší termíny

Termíny létání nejsou zatím naplánovány.

Kalendář létání

Přijímáme


Poukázky a benefity

Facebook

Najdete nás na facebooku

Staňte se fanoušky!

Časté otázky k paraglidingovým tandemovým letům

Je paragliding bezpečný? Nemůže se mi opravdu nic stát?

Provozování paraglidingu je nejen o krásných zážitcích, ale také o zodpovědnosti s jeho provozováním. Proto na prvním místě je provozování letů pouze za vhodných meteorologických podmínek Naši tandemoví piloti jsou opravodí profesionálové, uskuteční měsíčně několik stovek tandemových letů a mají vyjímečnou praxi a zkušenosti. Dopřejte se životní zážitek bez rizika.

Musím mít fyzickou kondici k paraglidingovému tandemovému letu?

V zásadě platí, že k tandemovému letu není potřeba žádná zvláštní fyzická kondice. Samozřejmě, v případě slabého větru či bezvětří byste měli být schopni se alespoň trošku na pár metrů rozběhnout :-) Pokud nám bude foukat nějaký protivítr, po pár krocích již budeme ve vzduchu a letíme! V letu již budete klidně a pohodlně sedět a můžete se kochat okolní krajinou. Na přistání dáte nohy nahoru a dosednete při úplném zastavení na pěnový chránič v sedačce, takže se nemusíte obávat nějakého doběhu či dopadu.

Časté otázky - ilustrační obrázekČasté otázky - ilustrační obrázekČasté otázky - ilustrační obrázekČasté otázky - ilustrační obrázek

Jaký je rozdíl mezi tandemovým seskokem z letadla a paraglidingovým tandemovým letem?

Při seskoku z letadla jde o několika vteřinový volný pád, zatímco u paraglidingového tandemového letu, kdy startujeme přímo ze země lze zažít několikaminutový naprosto svobodný pohyb vzduchem, kde si připadáte volný jako pták. Drtivá většina našich pasažérů, co okusila seskok z letadla a následně paraglidingový tandemový let je nadšená, že si zážitek při paraglidingu let konečně opravdu naplno vychutnala mnohem více než krátký seskok z letadla. Kdo má rád adrenalin, může pilot na přání provést akrobatické kousky wingover (houpačky) či spirálu s přetížením několika "géček" :-) Jak by řekl klasik - Padat umí každý, ale stoupat jen elita! :-)

Proč ZVOLIT paragling tandem ?

Kdo může paragliding tandem absolvovat?

Tandemový let je určen pro všechny zájemce, kteří netrpí srdečními nemocemi, epilepsií a jinými závažnými chorobami znemožňující bezpečný průběh letu.

Je lepší paraglidingový tandemový let z kopce či z navijáku?

Specializujeme se na tandemové lety z navijáku a řekneme Vám proč - na kopec totiž musíte lanovkou či autem a pak velmi často letíte pouze dolů do údolí.

U navijáku je let prodloužen právě oním "stoupáním", když již letíme! Navíc start na navijáku je  mnohem příjemnější, BEZPEČNĚJŠÍ a ke vzletu stačí výrazně menší úsilí než na kopci! Na kopcích bývá velmi často problém s nevhodným počasím, špatným směrem či sílou větru. Pocit letu po odpojení z lana navijáku je skvělý a rozhled do okolní krajiny úžasný.

Další výhodou navijáku je, že startujeme i přistáváme na stejném místě, takže Vás vaši blízcí mohou v klidu pozorovat či filmovat po celou dobu letu, aniž byste jim někam zmizeli. Často se se stává, že se doprovodu létání zalíbí natolik, že se jdou proletět také :-)

Jak se mám na let obléct?

Vhodné oblečení je takové, abyste si užili příjemně celý let, cítili se komfortně, nefoukalo na vás a nebyla vám zima. Doporučujeme tedy dlouhé kalhoty, teplejší mikinu či větrovku a nejlépe i pevnou obuv.

Jak dlouho trvá paraglidingový tandemový let?

Délka každého tandemového letu je závislá na počasí (síle větru, stoupavých proudů) a způsobu letu. Pokud bude správné termické počasí a podaří se nám nastoupat do větších výšek pod základny oblaků, je pravděpodobné, že můžeme letět i několik desítek minut a vy zažijete naprosto fantastický plachtařský zážitek bez hluku motorů.

Při normálním klouzavém letu pak poletíme i s navijákovým startem asi 8-15 minut.

V jaké výšce poletíme?

Díky navijákovému startu se dostaneme standardně do výšky kolem 300-400 metrů nad terén, a to v relativně rovinaté krajině, takže budete mít krásný rozhled do dalekého kraje všemi směry. V případě vhodných termických podmínek lze nastoupat ještě mnohem výše!

Jak si mohu objednat let nebo dárkové balení (doprodej) ?

Využijte náš ON-LINE objednávkový formulář a přes internet objednejte buď samostatný let (letenku) nebo dárkové balení. Samostatnou letenku či letenku uvnitř balení vystavíme na konkrétní jméno, pokud nám ho při objednávce uvedete. V opačném případě bude jméno letce nevyplněno. Podle číselného kódu letenky, kterou nám obdarovaný předá před letem samozřejmě poznáme kdy a komu jsme dárkové balení zaslali.

Jakým způsobem mám postupovat, když si koupím dárkové balení? Jak a s kým si mám domluvit termín a místo?

Uvnitř dárkového balení najdete podrobné instrukce, jak postupovat. Obdarovaný nás zkontaktuje buď pomocí rezervačního formuláře, telefonicky nebo emailem a s ním si domluvíme termín a místo odpovídající jeho požadavku. Samozřejmě s ohledem na počasí a počet letců v dané lokalitě.

Jakou platnost má letenka?

Firma AIR CENTRUM s.r.o. prodává časově omezené letenky. Poukazy zakoupené před 15.2.2017 mají platnost 12 měsíců od data zaslání či osobního převzetí poukazu a je možné jej vyčerpat pouze během období kdy se služby provozují (květen - září). Poukazy zakoupené po datu 15.2.2017 mají platnost pouze do konce sezóny 2017 (září).Platnost poukazu se dá ověřit na info-lince firmy AIR CENTRUM s.r.o.

Zjistil jsem, že mi zanedlouho končí platnost letenky a již nestihnu letět.Je možné letenku prodloužit?

Ano, dle našich obchodních podmínek je po domluvě možné letenku jednorázově prodloužit o 6 měsíců za administrativní poplatek 500,- Kč. Nejdéle do konce sezóny 2017 (září).

Platnost letenky může být prodloužena na základě písemné (emailové) žádosti zaslané na adresu AIR CENTRUM s.r.o. (info@paragliding-tandem.cz) a doručené nejpozději v poslední den platnosti letenky.

Máte pojištění pro pasažéry na tandemové létání?

Všichni naši tandemoví piloti mají vyjímečnou tandemovou praxi a mají platné licence tandemových pilotů vydaných Leteckou amatérskou asociací ČR . Samozřejmě máme sjednané zákonné pojištění na škody způsobené třetí osobě pro komerční paraglidingové tandemové lety.

Létáme na nových testovaných kluzácích s pravidelnou technickou kontrolou u výrobce. Pasažérské sedačky v sobě mají zabudovaný 14 cm pěnový chránič páteře, čímž je zabezpečeno bezpečné přistání. Vaše bezpečnost je u nás na prvním místě!

Můžeme vletět do vzduchové díry a spadnout?

Nikdy s vámi nebudeme startovat do nebezpečných či turbulentních podmínek a nebudeme Vás vystavovat jakémukoliv riziku. Díky zkušenostem víme, co se při jaké povětrnostní situace ve vzduchu děje a vždy se řídíme pravidly bezpečného létání.

Můžu si s sebou vzít kameru nebo foťák?

To není žádný problém. Klidně si jej můžete pověsit na krk či strčit pod bundu. Pokud budete chtít vyrobit unikátní video na DVD, jsme připraveni vám i s tímto pomoci.

Děláte i tandemové seskoky padákem?

Ne, zaměřujeme se jen na paragliding tandem.

Dárkové balení

Aktuality

31. 10. 2017: Sezóna 2017

Se závěrem sezóny 2017 jsme ukončili pořádání tandemových letů.

Děkujeme všem, kteří jste s námi prožívali společné chvíle při volném létání.

Přejeme Vám klidný závěr roku a vše nejlepší v tom novém a ať se Vám daří.

 

3. 10. 2016: Sezóna 2016 skončila

Je tu opět čas podzimu, který ohlašuje konec letecké sezóny pro rok 2016.

Chtěli bychom všem poděkovat, za přízeň a za společné okamžiky, které jsme prožili v letošním roce.

Přejemepříjemný konec roku a budeme se na Vás opět těšit na jaře 2017.

S pozdravem

Tým paraglidingových tandemových letů

Všechny aktuality

Vaše zážitky

Vanda Mráčková

Vanda Mráčková

Mockrát děkuji za skvělý zážitek. Maximálně jsem si to užila. Čekání vůbec nevadilo, alespoň jsem stačila nabrat odvahu a taky bylo uklidňující vidět na ostatních, co mě čeká a ...

Pokračování