Nejbližší termíny

Termíny létání nejsou zatím naplánovány.

Kalendář létání

Přijímáme


Poukázky a benefity

Facebook

Najdete nás na facebooku

Staňte se fanoušky!

Skvělé odpoledne v Rokycanech s dětmi z dětského domova v Dolních Počernicích

Letos v červnu jsem se na jedné tiskové konferenci seznámil s Michalem Novotným - českým reprezentantem ve snowboardcrossu a hlavně iniciátorem aktivity, která nese název Fond sportovců Nadace Terezy Maxové. Tento Fond si vytyčil za cíl, věnovat se aktivnímu zapojování dětí z dětských domovů do sportovních aktivit. Sportovci do tohoto Fondu přispívají nejen částí peněz ze svých odměn za úspěchy, ze kterých jsou potom hrazeny náklady spojené se sportováním dětí, ale přispívají i svým vlastním uměním a časem, když se dětem přímo aktivně věnují a přiblíží jim právě ten jejich sport. Už když jsme si s Michalem o této aktivitě povídali, věděl jsem, že do toho chci jít taky. Konkrétně tím, že dětem z dětských domovů představím paragliding a svezu je na tandemovém padákovém kluzáku.

První pokus o uskutečnění paraglidingové akce pro děti z dětského domova v Dolních Počernicích se bohužel nepovedl. Děti přijeli v červnu až do Beskyd, kde probíhal štafetový závod Adrenalin Cup, po kterém jsem s dětmi chtěl slétnout z Lysé hory. Bohužel nám v našem smělém plánu zabránil silný vítr. Děti tak po pročekané sobotě odjely zklamané domu. Moc mě to tenkrát mrzelo, ale slíbil jsem jim, že si to vynahradíme. Pak přišly prázdniny a po nich září, během kterého jsme si konečně stanovili možný termín naší očekávané akce. A v sobotu 11. 10. 2008 jsem se skutečně setkali na letišti v Rokycanech, kde místní klub právě zavíral nebe.

Začátek létání se o něco zpozdil, protože letiště halila až do tří hodin odpoledne mlha, která by se dala krájet a už už to dokonce vypadalo, že snad znovu děti pojedou domů s prázdnou. Počasí si ale nakonec dalo říct (díky všem tam nahoře za pomoc!) a o půl čtvrté jsem odstartoval s prvním pasažérem k seznamovacímu paraglidingovému letu. Let trval necelých deset minut, ale myslím, že na seznámení to docela stačilo. A následovali další pasažéři. Na pomoc mi přispěchali i kamarádi piloti Štěpán Strýček, Tomáš Rýpar a Radek Novák s druhým tandemem, a tak nám to pěkně odsýpalo, díky kluci! Svezli jsme všechny děti a zkrátka nepřišly ani dvě tety vychovatelky a svezl se i strejda Pepa, se kterým jsme dokonce přistáli při souběžně probíhající soutěži v přesnosti přistání tak blízko středu terče, že jsme získali překvapivé třetí místo! Velké díky patří i Martinovi Bambáskovi z Roudnice nad Labem, za jeho vlekařské umění a Frantovi Salavovi z Jojo Wingu za zapůjčení navijáku. Díky chlapi!

Čas vyhrazený na létání rychle utekl, nikdo ale nepřišel zkrátka, letěli všichni, kteří o to měli zájem. Lídr místních paraglidistů Luděk Horák, nenápadný usměvavý to chlapík, navíc zajistil spoustu dárečků od Kooperativy, k těm jsme přidali pár časopisů, DVD s filmem Svět na ultralehkých křídlech, pár drobností od firmy Pegas, která nám také hodně pomohla (děkujeme!), a tak si děti za svůj výkon odvezli ještě tašku plnou milých drobností. Luďku, díky moc, to jsem nečekal!

Odpoledne v Rokycanech s skutečně vydařilo a já vím, že rozhodnutí zapojit se do aktivit Fondu sportovců bylo správné. Dělat radost druhým je skutečně povznášející pocit , o to víc, když jsou to lidé, kteří v životě zažili i o něco víc krušných chvilek než ostatní, a já se těším na další pokračování. Třeba už na jaře, kdy bychom chtěli uspořádat další, tentokrát i o něco větší akci, kde se svou troškou do mlýna přispěchají i další sportovci. A snad přijede i ta Tereza, kterou celé odpoledne marně vyhlížela většina přítomných dospělých pilotů. :)))

Ještě jednou děkuji všem, kteří pomohli!

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

Dárkové balení

Aktuality

31. 10. 2017: Sezóna 2017

Se závěrem sezóny 2017 jsme ukončili pořádání tandemových letů.

Děkujeme všem, kteří jste s námi prožívali společné chvíle při volném létání.

Přejeme Vám klidný závěr roku a vše nejlepší v tom novém a ať se Vám daří.

 

3. 10. 2016: Sezóna 2016 skončila

Je tu opět čas podzimu, který ohlašuje konec letecké sezóny pro rok 2016.

Chtěli bychom všem poděkovat, za přízeň a za společné okamžiky, které jsme prožili v letošním roce.

Přejemepříjemný konec roku a budeme se na Vás opět těšit na jaře 2017.

S pozdravem

Tým paraglidingových tandemových letů

Všechny aktuality

Vaše zážitky

Vanda Mráčková

Vanda Mráčková

Mockrát děkuji za skvělý zážitek. Maximálně jsem si to užila. Čekání vůbec nevadilo, alespoň jsem stačila nabrat odvahu a taky bylo uklidňující vidět na ostatních, co mě čeká a ...

Pokračování