Nejbližší termíny

Termíny létání nejsou zatím naplánovány.

Kalendář létání

Přijímáme


Poukázky a benefity

Facebook

Najdete nás na facebooku

Staňte se fanoušky!

Prodloužený paraglidingový tandemový let

Jedná se o prodloužení vyhlídkového paraglidingového tandemového letu, a to v případě, že je vhodné termické počasí. Díky kroužení ve stoupavém proudu můžete vystoupat i několik stovek metrů nad zem, kde je fantastický rozhled a Vaše zážitky se tak určitě znásobí časem prožitým v těchto výškách. Termika je nedílná součást současného paraglidingu a termický let je skvělým zážitkem.

Termický tandemový let - ilustrační fotoTermický tandemový let - ilustrační fotoTermický tandemový let - ilustrační fotoTermický tandemový let - ilustrační foto

Charakteristika prodlouženého paraglidingového tandemového letu

  • Jde o prodloužení vyhlídkového letu o let v termických stoupavých proudech
  • Délka letu je 15-25 minut. V případě kratšího letu a absence termických proudů provádíme nový start ZDARMA. Garantujeme celkovou dobu strávenou ve vzduchu  minimálně 15 minut nebo maximálně 3 starty.
  • Zakoupené letenky mají platnost 12 měsíců od data zaslání (či osobního převzetí poukazu) a je možné jej vyčerpat během období kdy se služby provozují (duben - září).
  • Let lze provést po rezervaci termínu kdykoliv v průběhu letové sezóny.
  • Pokuste se využít letenku nejlépe do konce srpna, jelikož v září bývá počasí nestabilní a je možné, že se let nemusí uskutečnit.
  • Pro pasažéry těžší než 100 kg doporučujeme termický příplatek domluvit při rezervaci a případně doplatit v hotovosti až na místě letu dle aktuálních termických podmínek.

Certifikát a foto na CD

BONUS, který obdržíte POUZE U NÁS!

  • Po přistání obdržíte Certifikát o letu a fotografie, které Vám buď překopírujeme na vaše datové úložiště nebo Vám je následně zašleme!

Vhodné podmínky pro let v konkrétní lokalitě

Termický paraglidingový tandemový let lze uskutečnit v období květen až polovina září ve vhodných termických podmínkách. Pro konkrétní meteorologické podmínky máme k dispozici několik letových míst na Vysočině a Moravě a to pro všechny směry větru. Konkrétní lokalita je vybrána vzhledem k povětrnostním podmínkám a počtu zájemců na danou lokalitu.

Pro tvorbu termiky je nezbytné, aby svítilo sluníčko a v ovzduší byla dostatečná instabilita pro tvorbu stoupavých proudů. Pro dostatečné prohřátí povrchu si naplánujte let nejlépe na jaro či léto a odpolední hodiny (11-17h).

Upozornění: termický let je obtížný v případě slabších podmínek s pasažéry těžšími než 100 kg.

Délka letu a dosažená výška nad zemí

Celý let včetně stoupání na navijákovém zařízení trvá kolem 20 minut. Po vypnutí z navijáku dosahujeme výšku okolo 300 metrů nad zemí a v termice se budeme snažit získat další výšku a dále několik stovek metrů vystoupat.

Pokud termický stoupavý proud nepotkáme a přistaneme dřív, nahrazujeme neuletěný čas 2. letem zdarma tak, aby součet času strávený ve vzduchu odpovídal garantované době nebo dosažené výšce v termice. Vícenásobný let pak dává pasažérovi větší prostor zažít si všechny fáze letu opakovaně a tím i lépe poznat paraglidingové létání.

Cena

Příplatek za termický paraglidingový tandemový let je 990,- Kč.

Nároky na pasažéra

Nemusíte mít žádné zvláštní fyzické předpoklady pro létání na tandemovém kluzáku. Mohou létat děti od 12 let i dospělí  (45-115kg). Doporučujeme pevnější obuv (určitě nejsou na škodu kotníkové boty), dlouhé kalhoty, bundu či mikinu s dlouhými rukávy.

Diváci

Protože budeme startovat i přistávat na stejném místě, mohou Vás vaši blízcí v klidu pozorovat, fotit či filmovat od startu až po přistání.

Dárkové balení

Aktuality

31. 10. 2017: Sezóna 2017

Se závěrem sezóny 2017 jsme ukončili pořádání tandemových letů.

Děkujeme všem, kteří jste s námi prožívali společné chvíle při volném létání.

Přejeme Vám klidný závěr roku a vše nejlepší v tom novém a ať se Vám daří.

 

3. 10. 2016: Sezóna 2016 skončila

Je tu opět čas podzimu, který ohlašuje konec letecké sezóny pro rok 2016.

Chtěli bychom všem poděkovat, za přízeň a za společné okamžiky, které jsme prožili v letošním roce.

Přejemepříjemný konec roku a budeme se na Vás opět těšit na jaře 2017.

S pozdravem

Tým paraglidingových tandemových letů

Všechny aktuality

Vaše zážitky

Vanda Mráčková

Vanda Mráčková

Mockrát děkuji za skvělý zážitek. Maximálně jsem si to užila. Čekání vůbec nevadilo, alespoň jsem stačila nabrat odvahu a taky bylo uklidňující vidět na ostatních, co mě čeká a ...

Pokračování