Nejbližší termíny

Termíny létání nejsou zatím naplánovány.

Kalendář létání

Přijímáme


Poukázky a benefity

Facebook

Najdete nás na facebooku

Staňte se fanoušky!

Průběh paraglidingového tandemového letu

Po příjezdu

Průběh tandemového letu - příjezd

Po příjezdu se o Vás postarají naše asistentky a převezmou si od Vás letenku. Po přečtení a podepsání důležitých základních pokynů Vás předají našemu tandemovému pilotovi.

Je vhodné se dostavit cca 10 minut před plánovaným letem, kdy Vás již budeme očekávat na dohodnutém místě. Na oblečení si vemte pevnou obuv, dlouhé kalhoty a mikinu či větrovku.

Příprava na let

Průběh tandemového letu - příprava

Pilot Vás během krátké asi 5ti minutové instruktáže seznámí s celým průběhem startu, letu i přistáním.

Také Vás pohodlně usadí do tandemové sedačky, nasadí přilbu a případně ve Vás rozpustí poslední zbytky nervozity či strachu :-)

Tak a teď už můžeme letět!

 

Start

Průběh tandemového letu - start

Vrchlík kluzáku si před startem rozložíme na určeném startovním místě a při startu se již kluzák otevírá – tedy nedochází k otevření kluzáku až ve vzduchu jako u seskoku z letadla, ale již při startu na zemi.

Lankem budeme připoutáni k navijáku a pod určitým tahem se po krátkém rozběhu vzneseme a budeme klidně stoupat. Pro starty a vzlety tandemových kluzáků používáme certifikovaná navijáková zařízení ovládáná vyškolenými navijákaři. Po ukončení vleku dojde k odpojení od lana a od té chvíle poletíme sami.

Oproti startům z kopců je navijákový start pro pasažéra mnohem příjemnější, BEZPEČNĚJŠÍ a ke vzletu stačí výrazně menší úsilíNavíc je na navijáku let zajímavější o fázi o stoupání vzhůru, které se na kopci řeší výjezdem autem či lanovkou. Další výhodou navijáku je, že startujeme i přistáváme na jednom místě, takže Vás blízcí v klidu mohou pozorovat či filmovat od začátku letu do přistání.

Let

Průběh tandemového letu - let

Po dosažení potřebné výšky pilot odpojí vlečné lanko a následuje samotný let. Vy zažijete unikátní pocit volného pohybu vzduchem, připomínající plachtění ptáků. Tato fáze paraglidingového tandemového letu je nejimpresivnější. Podle typu letu a podmínek budete kroužit ve stoupání, či klidně klouzat na přistání.

Na přání pasažéra je možné provést zajímavé akrobatické manévry, jako je spirála nebo zhoupnutí (wingovery), které mohou zkrátit čas letu, ale přidají na intenzitě zážitku!

Přistání

Průběh tandemového letu - přistání

Přistáváme na stejném místě, kde jsme starovali. Kousek nad zemí pilot dobrzdí kluzák do minimální rychlosti a posadí vás jemně na zem.

Při přistání dáte nohy nahoru a dosednete při úplném zastavení na pěnový chránič v sedačce, takže se nemusíte obávat nějakého doběhu či nárazu. Snažíme se přistát jako do bavlnky.

 

Po přistání

Průběh tandemového letu - Certifikát a foto

Po přistání obdržíte Certifikát o letu a fotografie, které Vám buď překopírujeme na vaše datové úložiště nebo Vám je následně zašleme!

V případě objednání videa na DVD dostanete na místě film s proběhlým letem.

Tím celý zážitek a paraglidingový tandemový let končí a nám nezbývá, než Vám poděkovat za skvělou společnost.

A doufáme, že i Vy budete spokojeni.

Dárkové balení

Aktuality

31. 10. 2017: Sezóna 2017

Se závěrem sezóny 2017 jsme ukončili pořádání tandemových letů.

Děkujeme všem, kteří jste s námi prožívali společné chvíle při volném létání.

Přejeme Vám klidný závěr roku a vše nejlepší v tom novém a ať se Vám daří.

 

3. 10. 2016: Sezóna 2016 skončila

Je tu opět čas podzimu, který ohlašuje konec letecké sezóny pro rok 2016.

Chtěli bychom všem poděkovat, za přízeň a za společné okamžiky, které jsme prožili v letošním roce.

Přejemepříjemný konec roku a budeme se na Vás opět těšit na jaře 2017.

S pozdravem

Tým paraglidingových tandemových letů

Všechny aktuality

Vaše zážitky

Vanda Mráčková

Vanda Mráčková

Mockrát děkuji za skvělý zážitek. Maximálně jsem si to užila. Čekání vůbec nevadilo, alespoň jsem stačila nabrat odvahu a taky bylo uklidňující vidět na ostatních, co mě čeká a ...

Pokračování